انواع چوب و کاربردهای آن

بدون شک چوب یکی از زیباترین ابزارها برای ساخت انواع وسایل و صنایع دستی است که این روزها طرفداران بسیاری را نیز به خود اختصاص داده است. شاید برای شما هم پیش آمده است که با دیدن آثار هنری ساخته شده از چوب، شگفت زده شده و به زیبایی بیشتر این منبع طبیعی پی برده باشید. خوشبختانه تنوع بسیار بالای گونه های گیاهی و درختان، سبب تولید انواع مختلف چوب شده که هر یک برای کاربردهای مختلفی قابل استفاده می باشند.

تخته سه لایی چیست و چه کاربردی دارد؟

تخته سه لایی، از تخته های چوبی محبوب در بین افراد فعال در زمینه های ساختمان، مبلمان و کابینت است که ویژگی های بسیار منحصر بفردی دارد. به همین دلیل لازم دانستیم تا شما را با تمام آن چیزی که باید در مورد تخته سه لایی اعم از نحوه ساخت، ویژگی ها، کاربردها، ابعاد و ضخامت آن آشنا نماییم.

ادامه نوشته

روکش چوب چیست و انواع روکش های طبیعی و مصنوعی چه ویژگی هایی دارند؟

روکش چوب لایه ای بسیار نازک از چوب طبیعی می باشد که برای پوشش دادن سطح مصنوعات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت روکش جلوه زیبایی را به فرآورده های چوبی می بخشد.

امروزه روکش های طبیعی چوبی در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار موجود هستند. علاوه بر روکش های طبیعی، روکش های مصنوعی نیز در صنعت چوب کاربرد دارند.

ادامه نوشته

آموزش رنگ کاری چوب: راهنمای ۰ تا ۱۰۰ فارسی

مقدمه

یکی از بهترین راه ها برای آموزش رنگ کاری چوب، انتقال تجربه کار با انواع رنگ ها و چوب ها است. با این روش می توانید به اطلاعات بسیار مفیدی دست پیدا کنید

ادامه نوشته